Powietrze jest szkodliwe tak jak ... - Tomografiakawy.pl
Top
Powietrze jest szkodliwe tak jak ... - Tomografiakawy.pl
fade
4129
post-template-default,single,single-post,postid-4129,single-format-standard,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3.1,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-down-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Powietrze jest szkodliwe

Powietrze jest szkodliwe

Powietrze jest szkodliwe… tak jak kuchenki mikrofalowe i szczepionki.

Coraz częściej na Facebooku, ale nie tylko na nim widzę posty lub gotowe artykuły o szkodliwości czy to szczepionek czy kuchenek mikrofalowych. Zastanawia mnie co jeszcze ludzie wymyślą, bo niczym innym niż wymysłami takich artykułów nazwać nie można. Praktycznie w każdy tekście autor opiera się o „obszerną literaturę” lub „badania amerykańskich naukowców”. Najczęściej są to teksty nastawione na strach czytającego, który bardzo często nie posiada odpowiedniej wiedzy aby zweryfikować czytany tekst. W taki sposób teksty przekazywane są dalej i z jednej głupoty zaczyna się robić ogromny łańcuszek. Na podstawie jednych tekstów powstają inne wprowadzające jeszcze gorsze głupoty. Działa to identycznie jak plotka która zacznie się od tekstu „Janek kupił psa”, a skończy się na „John wyjechał z Hollywood po tym jak od Bruce’a Willisa zakupił bardzo groźnego psa, który zaatakował Pamelę Anderson, CIA jest na tropie psa który uciekł Johnowi”

Często na początku wspomniany jest jakiś jeden fakt który jest chociaż po części prawdziwy jednak naciągany i nie do końca dotyczący danego tematu, mimo, że wydawać by się mogło jest wręcz sednem sprawy.

Chcemy kolejnej bzdury? Prossssszzzzę bardzo 🙂

„Powietrze jest śmiertelną substancją

Już w latach 40 odkryto, że tlen zawarty w inkubatorach powodował ślepotę – zwłóknienie pozasoczewkowate, ten pierwiastek zawarty w powietrzu podowuje również konwulsje i uszkodzenie płuc. Amerykańscy naukowcy stwierdzili, że dłuższe oddychanie potwietrzem może powodować wiele chorób w tym choroby układu krążenia, choroby jelitowe jak również popularne choroby zatok przynosowych. Istnieje rozległa literatura naukowa dotycząca niebezpiecznego wpływu powietrza na gałki oczne, dowiedziono, że częste otwarcie oczu może powodować skurcze mięśnie odpowiadających za ruchy powiek i w następstwie opadającą powiekę.
Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology po wykonanych badaniach z najnowszymi technologiami dowiedli dodatkowo, że tlen zawarty w powietrzu może powodować nagłe skurcze innych mięśni w tym mięśnia sercowego, a docelowo doprowadzić do migotania komór serca.
Naukowcy z uniwersytetu Princeton udowodnili, że azot zawarty w powietrzu w przypadku większego ciśnienia, może w większym stopniu rozpuszczać się w płynach ustrojowych i tkankach bogatych w lipidy co prowadzi do zatrucia. Zatrucie to może być śmiertelne w przypadku połączenia z zatruciem tlenem zawartym również w powietrzu. Tlenki azotu są uważane za dziesięciokrotnie szkodliwe od tlenku węgla i wielokrotnie bardziej szkodliwe od dwutlenku siarki.
Argon jak wszyscy wiemy może powodować obrzęki płuc.
Pamiętajmy, że powietrze składa się z Azotu, tlenu, argonu, dwutlenku węgla, neonu, helu, metanu, kryptonu, wodoru, ksenonu.

Rodzi się pytanie: Czy warto oddychać powietrzem?”

Dopiszę jeszcze dla pewności, tekst o powietrzu sobie przed chwilą wymyśliłem 😀 Zobaczcie jak tekstem odpowiedni napisanym można zmanipulować rzeczywistość i żeby nie było to nie jest przycinka do tych którzy to udostępniają bo nie każdy musi posiadać wiedzę na dany temat.

piotr

Specjalista IT ale i muzyk. Człowiek o wielu pomysłach.

No Comments

Post a Comment