Simba Super Concert - zabawka, keyboard - tomografia kawy
Top
Simba Super Concert - zabawka, keyboard - tomografia kawy
fade
3910
post-template-default,single,single-post,postid-3910,single-format-standard,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3.1,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-down-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Simba Super Concert – zabawka, keyboard

Simba Super Concert – zabawka, keyboard

Simba Super Concert – zabawka, keyboard. Jako, że ja jestem nazwijmy to muzykiem to i ciągnie mnie do tego, aby nasza dzidzia też coś pograła. Jak sobie na to patrzę niewielki wpływa mam na jej chęci do gry.

Wstęp

Ma taki mały keyboardzik który gra w najmniej oczekiwanym momencie.

Parametry techniczne

Klawiatura: 24 mini klawisze
Dynamiczna klawiatura: brak (czyli, że jeśli naciśniemy klawisz lekko zagra tak samo jakby był naciśnięty mocno)
Polifonia (współbrzmienie wielu klawiszy): 1 (czasami daje się nacisnąć 2 klawisze)

Przyciski funkcyjne na panelu: RECORD, REC-PLAY, VOL+, VOL-, Tempo góra, Tempo dół, DEMO All, STOP, 4 efekty perkusyjne, włącznik.

8 akompaniamentów perkusyjnych.

9 utworów demo

8 przycisków brzmień a’la zwierzęta + brzmienia pianina i trąbki.

8 przycisków demo.

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że keyboard posiada 4 migające diody które migają w rytm granej melodii. Posiada również włącznik/wyłącznik co w przypadku takiej zabawki i posiadania w domu kotów jest wymagane.

Podsumowanie

Instrumencik nie mający nic wspólnego z prawdziwym instrumentem, brzmienia nie brzmią jak zwierzęta lecz jak szumy takie jak kiedyś w C64. Da się na tym zagrać pojedyncze utwory jedną ręką, jednak wiem, że kolejnym tego typu instrumentem będzie coś bardziej keyboardowego. Dziecię co kawałek jakieś demo na tym włącza.

Poniżej filmik jak to brzmi. Zagrana została melodia dziecięca aby trzymać się już tematu 🙂 (chyba bateria już słaba bo gra to coraz ciszej)

 

Mimo, że nie jest to cud techniki to dziecko jest z tej zabawki zadowolone 🙂 Jednak zabawa tą zabawką nie wygląda tak jakby chciał tego tata, czyli na na naciskaniu białych i czarnych klawiszy, a na naciskaniu przycisków odtwarzających wbudowane melodie.

Przy brzmieniu pianinka i trąbki nawet wydaje przyzwoite dźwięki jak na zabawkę bez wielkich fałszów.

piotr

Specjalista IT ale i muzyk. Człowiek o wielu pomysłach.

1 Comment

Post a Comment

%d bloggers like this: